piątek, 10 marca 2017

Jak zadbać o ładny wygląd włosów

Największym atutem i jednocześnie atrybutem kobiecości są… włosy. Długie, romantycznie opadające na ramiona, gładkie i błyszczące epatują kobiecością i urokiem. Dla panów zresztą są też ważne, szczególnie, gdy zauważa oni pierwsze symptomy łysienia. Tymczasem często zwykłe mycie ogólnodostępnym szamponem nie wystarcza. Jak zadbać o włosy, by odwdzięczyły się pięknym kolorem, naturalnym blaskiem i gęstością?

Codzienna pielęgnacja – szampon


Półki sklepów uginają się od produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, a i w aptekach znajdzie się niemało butelek i pudełeczek. Nie kupuj na chybił-trafił i nie kieruj się wyglądem butelki albo zapachem produktu. Zacznij raczej od określenia swojego typu włosów i skóry głowy oraz przyjrzenia się temu, co z nimi robisz na co dzień.
Jeśli intensywnie uprawiasz sport i włosy myjesz codziennie albo nawet dwa razy dziennie, zdecyduj się na szampon bardzo lekki, nawilżający i do codziennej pielęgnacji – nawet jeśli farbujesz włosy lub masz tendencje do łupieżu. Być może skóra tak reaguje na częste używanie silnych środków myjących?
Włosy farbowane potrzebują odżywienia i nawilżania, suche i łamliwe – przede wszystkim regularnego podcinania końcówek, ale też specjalnych szamponów z keratyną pozwalających na odbudowę struktury włosa.
Jeśli więc chcesz wybierać szampon po zapachu – najpierw określ rodzaj produktu, którego potrzebujesz, a zapachów szukaj wśród półek różnych producentów.

Na pomoc włosom


Jeśli Twoje włosy są już suche, zniszczone i nie błyszczą nawet w pięknym wiosennym słońcu, musisz zacząć działać od wewnątrz i od zewnątrz.
Po pierwsze pójdź do fryzjera – przyda się podcięcie końcówek (a  może zmiana całej fryzury?). Po drugie zacznij stosować suplementy diety, np.
skrzypovita – chodzi o dostarczenie organizmowi witamin, biotyny i cynku – dzięki nim organizm będzie miał materiał do odbudowy włosów. Po trzecie co najmniej dwa razy w tygodniu stosuj maseczki do włosów albo nawet olejek lub suchy olejek – nałóż go na głowę pół godziny przed kąpielą, a potem zmyj odpowiednio dobranym szamponem.

Po czwarte unikaj, choć przez jakiś czas zabiegów takich jak farbowanie, prostowanie  i wszelkich przeprowadzanych na gorąco. Przyda się też kończenie zabiegów pielęgnacyjnych strumieniem chłodnej (nie lodowatej) wody.

Jeśli zastosujesz się do tych naprawdę podstawowych sposobów na pielęgnację, wkrótce włosy będą dodawać Ci uroku blaskiem, lekkością i elastycznością niczym z reklamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz