piątek, 4 listopada 2016

Jak się pozbyć drugiego podbródka?


Podwójny podbródek to problem wielu kobiet, najczęściej przyczyną występowania jest wiek, genetyczne dziedziczenie a także niezdrowy tryb życia. Jak pozbyć się niechcianej skóry? Dla wielu kobiet rozwiązaniem mogą być ćwiczenia, jednak w większości przypadkach jest już za późno i jedynym, skutecznym sposobem może okazać się zabieg medycyny estetycznej.


Liposukcja podbródka – co to jest?

Najprościej mówiąc liposukcja podbródka to po prostu odsysanie tłuszczu z okolic brody i szyi. W medycynie estetycznej praktykowane są dwa sposoby pozbycia się niechcianej skóry – pierwszy z nich to zabieg wykonywany za pomocą lasera, dzięki czemu rekonwalescencja jest o wiele szybsza, a sam zabieg nie pozostawia niechcianych blizn, w przypadku drugiego sposobu, którym jest zabieg chirurgiczny pacjenci mogą dostrzegać ślady operacyjne.
Sam zabieg nie należy do skomplikowanych, trwa około 45 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Liposukcja podbródka – przed zabiegiem

O tym czy zabieg zostanie wykonany decyduje lekarz, który wymaga od każdego pacjenta sporządzenia pewnego rodzaju listy, która może zawierać spis aktualnych oraz przebytych chorób, wszystkie przeprowadzone operacje, w tym również zabiegi medycyny estetycznej, przeprowadzone w okolicach wykonywanej liposukcji oraz listę wszystkich przyjmowanych leków.
Zanim jednak dojdzie do zabiegu liposukcji podbródka każdy zdecydowany pacjent musi zostać dokładnie zbadany, bardzo istotne również jest aby od momentu zdecydowania się na zabieg do całkowitego dojścia do formy nie stosować żadnych diet odchudzających.
Liposukcja podbródka
 (źródło: http://zaufanekliniki.pl/liposukcja-podbrodka)

O czym jeszcze warto pamiętać przed samym zabiegiem?

Należy usunąć zbędne owłosienie z podbródka, na około dwa tygodnie przed zabiegiem należy unikać nadmiernego opalania oraz solarium. Dodatkowo przed zabiegiem należy zmyć nałożone kremy oraz nie jeść niczego ciężkostrawnego.

Liposukcja podbródka – po zabiegu

Zalecenia po zabiegu lekarz ustala indywidualnie, warto spisać sobie wszystko na kartce – niezbędne jest przestrzeganie wytycznych ponieważ pozwala to uzyskać najlepsze efekty oraz uniknąć niepożądanych powikłań.

Wielu pacjentów jest zaskoczonych faktem, że efekt końcowy widoczny jest dopiero 6 miesiącach od zabiegu. Jednak aby osiągnąć zamierzony cel należy zadbać o zdrowy tryb życia i ustabilizować masę ciała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz